Mięso

Jakość to podstawa!

Wiele dziś mówi się o jakości mięs oraz o wpływie spożywanych pokarmów na nasze zdrowie.

My wiemy o tym od dawna, dlatego niezmiennie od lat dbamy, aby nasi Klienci mieli możliwość satysfakcji ze świeżego, zdrowego i soczystego mięsa o najwyższej jakości !

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór elementów mięs wieprzowych i wołowych, który zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów.

 

Mięso wieprzowe i wołowe jest jednym z głównych źródeł pełnowartościowego białka w naszej diecie. Dlatego obok zbóż, warzyw i owoców, powinno być ono stałym elementem każdego menu. Produkty bogate w białko dają uczucie sytości i najsilniej z wszystkich produktów pobudzają metabolizm!

Czy wiesz, że….?

  • Najdroższa wołowina świata, której ceny osiągają setek euro, pochodzi z krów rasy Wagyu  hodowanych prawie wyłącznie w Japonii. Ten rarytas można zamówić tylko w najbardziej wykwintnych restauracjach. Za 1 kg steku trzeba zapłacić 150 euro, a tusza może osiągnąć cenę nawet kilku tysięcy euro.
  • Wieprzowina – przysmak od Starożytności…
    Zalety wieprzowiny dostrzeżono już w świecie starożytnym. Marcus Gavius, autor pierwszej znanej książki kucharskiej starożytnego Rzymu o tytule: „De Re coquinaria libri Decem”, czyli „O sztuce kulinarnej ksiąg dziesięć”, podaje pierwsze przepisy na wyrób kiełbas i wyróżnia zawód masarza.