Drób

Dobre, bo POLSKIE!

W trosce o naszych Klientów, drób oferowany przez naszą firmę pochodzi wyłącznie z Polskich hodowli, od producentów z dużym doświadczeniem w branży drobiarskiej, co gwarantuje i utrzymanie wysokiej jakości oferowanego asortymentu.

Naszą ofertę tworzy szeroki wybór świeżego mięsa z kurczaka i indyka. W stałej sprzedaży posiadamy także drób mrożony: kury, gęsi i kaczki, zarówno w elementach, jak i w całości.

 

Drób jest drugim w kolejności ulubionym mięsem Polaków.
Skąd się wziął? Najprawdopodobniej przywędrował do nas z Azji. Pierwsze obrazy kur w Europie znajdują się na korynckich ceramikach z VII wieku przed naszą erą.

Czy wiesz, że…?

  • Mięso indycze poprawia humor!
    W łagodzeniu złych nastrojów, może pomóc jedzenie mięsa indyka, szczególnie jego ciemniejszych części. To dlatego, że znajduje się w nim L-tryptofan, aminokwas działający korzystnie na nastrój. Zwiększa on wytwarzanie hormonów odpowiadających za utrzymanie dobrego stanu psychicznego, likwiduje problemy ze snem, oraz przyspiesza regenerację organizmu.
  • Drób jest również bogatym źródłem witaminy B6 i B12, fosforu, żelaza, potasu, magnezu oraz niezbędne aminokwasy i mikroelementy. Nic dziwnego, że białe mięso jest podstawowym składnikiem diety osób dbających o sylwetkę, a kurczaka zaczęto nawet nazywać mięsem fitness.